Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

telefon+420 774 12 85 13

emailcesty@nabosotours.cz

adresaNabosotours s.r.o., Bílka 33, Bořislav

Srí Lanka - ostrov, který jakoby stekl dolů z jižního cípu velké Indie. Ostrov, na kterém najdete nejvíce odstínů zelené barvy i jasně modrý oceán, který je tak teplý, že v něm můžete plavat dlouhé minuty. Ostrov, který se teprve před deseti lety otevřel světu a od té doby nepřestává udivovat návštěvníky svou pohostinností a úsměvy místních lidí.

Srí Lanka je botanická i zoologická zahrada v jednom. Na pláži a v oceánu potkáte velké želvy, kousek dál od břehu pak delfíny i velryby. V národních parcích jsou sloni, bůvoli a při štestí pak potkáme i leopardy. Od rána do večera zpívají ptáci, přes cestu přebíhají varani a mangusty.

Pokud vás spíš zajímají památky, pak si na Srí Lance rozhodně vyberete. Starobylé město Polonnaruwa, skalní chrámový komplex Dambulla, lví skála Sigiriya či portugalská část města Galle prostě stojí za vidění a alespoň krátkou návštěvu.

Na Srí Lance se daří čaji. Dříve známá pod jménem Cejlon, je dnes největším světovým vývozcem téhle dobroty. Čajové plantáže se táhnou po kopcích středem ostrova a četné čajové továrny jsou oblíbenou zastávkou cestujících žíznivých turistů. Čaj té nejlepší kvality ale koupíte na každém rohu. Místní ho pijí s mlékem a s pořádnou dávkou cukru.

Celou svou srílanskou cestu můžete absolvovat Naboso. Ostrov je pro nás, jako druhý domov a už jsme přestali počítat, kolik talířů rýže a kari, národního jídla, jsme spořádali. Na ostrově známe i zastrčená a málo objevená místa.

Ať jedete jako klient, nebo jste lektor jógy a chcete na ostrov vzít partu svých studentů, můžeme vaši cestu zařídit od a do zet. Vy si jen sbalíte žabky, jogamatku a plavky a můžete vyrazit na letiště.

Na Srí Lanku se z Čech dostanete nejsnáze se společnostmi Emirates (přestup v Dubaji), Qatar Airways (přestup Doha) či Tuskish Airlines (přestup Istanbul). Letenky vám na požádání zajistíme.

Na Srí Lanku je nutné mít vízum. Pro vstupy do 30.4.2020 je zdarma, pak stoí 35 USD. Je velmi snadné ho získat. Pokud si ale nejste jisti, naše CK vám vízum za poplatek 100 Kč vyřídí.

Z NAŠICH CEST